Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Trasa nr 27

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined property: view::$row_index w calendar_plugin_style->render() (linia 291 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_style.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Trasa Rowerowa NR 27 o długości 10,5 km


Cmentarz Parafialny w Lublińcu


Trasa swój bieg przez tereny Lublińca rozpoczyna na zachodnich krańcach miasta w rejonie miejscowości Solarnia i wiedzie terenami leśnymi w rejonie stawów w dzielnicy Wymyślacz aż do DK 11, stanowiącej zachodnią obwodnicę miasta. Następnie trasa wiedzie ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty. Ulica ta przecina Park Grunwaldzki, ulokowany jest przy niej Stadion Sportowy LKS Sparta i malowniczy plac zabaw. W parku znajduje się także amfiteatr i Kanał Grunwaldzki oraz sieć ścieżek dla spacerowiczów i rowerzystów.


Trasa wiedzie następnie koło Jednostki Wojskowej, potem ul. 11 Listopada koło kirkutu, na którym spoczęli dziadkowie i rodzeństwo Świętej Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein, Współpatronki Europy i Patronki Lublińca. Ulica Majdanek doprowadza do ul. Droniowickiej, następnie trasa wiedzie ul. Stawową wzdłuż nowoczesnego boiska sportowego i zalewu, ul. Pokoju oraz Nową do skrzyżowania z ul. Cmentarną. Tu na starym cmentarzu parafialnym spoczywa śląski poeta i działacz narodowy Jan Nikodem Jaroń. Następnie trasa prowadzi ul. Dworcową do placu Niepodległości, ścieżką pieszo-rowerową do końca ul. Paderewskiego i skręca na wschód w ul. Częstochowską. Trasa wiedzie pod Wieżę Ciśnień w kierunku Jawornicy, a w przedłużeniu do Częstochowy.


Trasa łączy miejscowości Solarnię i Jawornicę, graniczące z Lublińcem. Wzdłuż trasy zlokalizowanych jest wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych takich jak Kirkut, zalew przy ul. Stawowej oraz wieża ciśnień przy skrzyżowaniu ul. Częstochowskiej z ul. Kochcicką.


Galeria zdjęć z trasy nr 27:


Początek trasy nr 17Kirkut przy ul. 11 ListopadaKirkut, na którym spoczęli dziadkowie i rodzeństwo Świętej Edyty SteinJednostka Wojskowa w LublińcuStadion LKS SpartaStadion LKS SpartaKanał GrunwaldzkiAmfiteatr w Parku MiejskimWidownia przy AmfiteatrzeDroga Krajowa DK-11Cmentarz Parafialny
Wieża Ciśnień

link do mapy