Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Sport i Rekreacja

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined property: view::$row_index w calendar_plugin_style->render() (linia 291 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_style.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W granicach administracyjnych miasta położona jest atrakcyjna dzielnica wypoczynkowa Kokotek. Wśród lasów nad licznymi zbiornikami wodnymi zlokalizowanych jest kilka ośrodków wypoczynkowych: Silesiana, Posmyk Leśne Ustronie i Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy. Znajdują się tu m.in.: basen, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kompleksy boisk plenerowych, w tym kort do tenisa, hala sportowa, solarium, sauna, jacuzzi, siłownia, gabinet masażu, szkółka jeździecka i mini zoo. Na terenie Kokotka organizowane są znane nie tylko w Polsce imprezy biegowe Wojskowego Klubu Biegacza META Lubliniec, m.in. Bieg o Nóż Komandosa, ekstremalny Bieg Katorżnika czy Maraton Komandosa.

Miłośnikom aktywnego wypoczynku Lubliniec proponuje szereg atrakcji – piękny park miejski, nowoczesne obiekty sportowe, place zabaw dla najmłodszych. Miasto dysponuje około 120 km tras pieszo-rowerowych wytyczonych w większości w malowniczych terenach leśnych. Na terenie miasta znajduje się osiem nowoczesnych kompleksów sportowych – w tym trzy kompleksy ORLIK 2012 - oraz korty tenisowe. Obiekty te zlokalizowane zostały w poszczególnych dzielnicach Lublińca, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy mają do nich swobodny dostęp.

LKS Sparta Lubliniec - w 1936 roku z inicjatywy właściciela lublinieckiej drogerii Alojzego Piotrowskiego oraz przy pomocy Jerzego Pakosza woźnego Szkoły nr 2, a także lublinieckich kupców powstaje Lubliniecki Klub Sportowy (uzupełniony w 1955 r. nazwa: ”SPARTA”). Sparta jest klubem z wielkimi tradycjami, który umożliwił światową karierę Zygmuntowi Anczokowi (olimpijczyk, piłkarz m. in. Górnika Zabrze i Reprezentacji Polski) oraz Joachimowi Pierzynie (piłkarz Sparty w latach 60. oraz Polonii Bytom, późniejszy internacjonał).

Klub Oyama Karate - jako niezależna jednostka organizacyjna funkcjonuje od 1999 r. Obecnie w Lublińcu Karate systematycznie trenuje 70-120 osób (w zależności od sezonu). Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadaczy stopni mistrzowskich, zdobywców medali na Mistrzostwach Europy, Polski i Pucharach Polski. Głównym instruktorem i szefem Klubu jest sensei Bogusław Plewka, który karate uprawia od ponad 25 lat. Jest posiadaczem stopni mistrzowskich: I Dan Kyokushin Karate i III Dan Oyama Karate. Wychował wielu znakomitych zawodników i instruktorów, medalistów Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski.

WKB Meta Lubliniec - Klub powstał 2 stycznia 1995 roku. Jego celem jest upowszechnianie biegania wśród żołnierzy i ich rodzin oraz wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania Klubu, prowadzenie instruktażu z zakresu organizacji i przygotowania techniczno - szkoleniowego masowych imprez sportowych związanych z biegami. W klubie zrzeszonych jest ok. 200 osób. Zawodnicy klubu biorą udział w wielu imprezach krajowych jak i międzynarodowych.

STS Victoria - w dniu 28 czerwca 1999 roku w świetlicy przy hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu odbyło się zebranie założycielskie nowego, jedno sekcyjnego klubu sportowego, który z woli założycieli przyjął nazwę Społecznego Towarzystwa Siatkarskiego "VICTORIA".

Turystyka rowerowa staje się coraz bardziej popularną formą rekreacji. Ten niedrogi, ekologiczny sposób podróżowania zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Miasto otoczone lasami, licznymi zbiornikami wodnymi i pięknymi zabytkami architektury jest rajem dla miłośników „dwóch kółek”. W chwili obecnej Lubliniec posiada jedną z najgęstszych sieci tras rowerowych liczących ok. 120 km. Ponadto warto wspomnieć, że przez miasto przebiegają trasy rowerowe, będące częścią programu "Rowerem po Śląsku", którego celem jest utworzenie szerokiej i funkcjonalnej sieci tras i ścieżek rowerowych w całym regionie. Program ten składa się z 2 tras międzynarodowych, 35 tras pierwszorzędnych i kilkuset drugorzędnych. Trasy pierwszorzędne rozpoczynają się lub przechodzą przez miejscowości nazwane węzłami regionalnymi. Jednym z nich jest Lubliniec.

Lubliniecki Klub Oyama KarateWojskowy Klub Biegacza Wojskowy Klub Biegacza Staw na Kokotku

Plac zabaw w Parku MiejskimPlac zabaw w Parku Miejskim