Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Trasa nr 439

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined property: view::$row_index w calendar_plugin_style->render() (linia 291 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_style.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Trasa Rowerowa NR 439 o długości 3,7 km


 Krzyż Milenijny

 

Trasa swój bieg rozpoczyna na Rynku Miejskim – placu Konrada Mańki. Będąc w tym miejscu warto zwrócić uwagę na zabudowę rynku, rzeźbę Jana Nepomucena, Muzeum pro Memoria Edith Stein, Mały Rynek czy kościół pw. Świętego Mikołaja. Początkowo trasa prowadzi staromiejską zabudową ul. Niedurnego i Damrota do ścieżki pieszo-rowerowej na al. Solidarności. Trasa przebiega aleją koło zabytkowego drewnianego kościółka Świętej Anny i skweru poświęconego wywodzącej się z Lublińca rodzinie Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, aż do ronda Władysława Opolczyka. Następnie trasa wiedzie ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż ulic Zwycięstwa i Oleskiej, mijając m.in. siedzibę dwóch szkół, kompleks sportowy ORLIK, a w dzielnicy Steblów – nowoczesne boisko wielofunkcyjne oraz pierwszy na świecie kościół pw. Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, Współpatronki Europy i Patronki Lublińca.


Na wschód od trasy znajduje się Górka Kochcicka ze strzelnicą myśliwską i bunkrem z czasów wojny, na zachód – Lipska Górka z Krzyżem Milenijnym. Z obydwu wzniesień rozpościera się widok na Lubliniec i jego okolice. Wzdłuż trasy oraz w jej rejonie zlokalizowanych jest wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych godnych uwagi takich jak Muzeum Pro Memoria Edith Stein, kościół pw. św. Mikołaj, kościół pw. św. Anny, kościół pw. św. Benedykty od Krzyża, Lipska Góra z krzyżem Milenijnym oraz górka Kochcicka z bunkrem z czasów wojennych.


Galeria zdjeć z trasy:

Krzyż MilenijnyPanorama LublińcaBunkierPanorama LublińcaPlac Konrada Mańki - Rynek MiejskiPlac Konrada Mańki - Rynek MiejskiDom rodzinny św. Edyty SteinPlac Mikołaja Kopernika - Mały Rynek

Rzeźba św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty SteinKościół pw. św Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty SteinRzeźba Jana NepomucenaMuzeum Pro Memoria Edith SteinPlac Mikołaja Kopernika - Mały Rynek

link do mapy