Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Patagonia i Ziemia Ognista. Wyprawa na krańce świata. Prelekcja M. Franke w Koszęcinie

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined property: view::$row_index w calendar_plugin_style->render() (linia 291 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_style.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Szczyt Mt. Fitzroy w Andach Patagońskich. (Fot. J. Poniewiera)„Patagonia i Ziemia Ognista w Chile i Argentynie – wyprawa na krańce świata” to tytuł kolejnego spotkania podróżniczego w ramach cyklu „Ze Śląskiem w świat”, które odbędzie się 18 maja br. o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie – w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.


Spotkania podróżnicze z cyklu „Ze Śląskiem w świat” to wspólny projekt Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Klubu Laurazja.

Patagonia i Ziemia Ognista to jedne z najbardziej dzikich i najtrudniej dostępnych obszarów kuli ziemskiej. Krainy smagane bezlitosnymi wiatrami, pełne ogromnych lodowców, nieskażonej przyrody, strzelistych turni dostępnych tylko dla najlepszych w swym fachu alpinistów i wreszcie najpiękniejszych trekkingowych szlaków świata. Stąd to już tylko tysiąc km do Antarktydy...

O podróży przez argentyńską i chilijską część Patagonii, o pięciodniowym trekkingu przez Park Narodowy Torres del Paine, o historii podboju „najpiękniejszej góry świata” - Cerro Torre, ale także o Buenos Aires - gdzie uczestnicy naszej podróży zaczynają swoją przygodę opowie Marcin Franke, absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, pomysłodawca Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach, podróżnik, miłośnik autostopu i rajdów przygodowych, a w Klubie Laurazja prowadzący wycieczki do Patagonii i Maroka.

Ostatnie w tym sezonie kulturalnym w Koszęcinie spotkanie w ramach cyklu „Ze Śląskiem w świat” odbędzie się 15 czerwca i poświęcone będzie Izraelowi. W pierwszej edycji cyklu zaplanowaliśmy osiem spotkań. Od listopada ubiegłego roku z przewodnikami z Klubu „Laurazja” odwiedziliśmy już Indie, Birmę, USA, Maroko, Chiny i Laos. Cykl „Ze Śląskiem w świat” będzie kontynuowany także w sezonie artystycznym 2012/13. Uznaliśmy, że wieloletnie podróżnicze doświadczenia Zespołu „Śląsk” warto wykorzystać jako zachętę do poznawania świata. W naszym wspólnym cyklu prelekcji podróżniczych opowiadamy zarówno o krajach, które odwiedził Zespół „Śląsk”, jak i o tych, w których jeszcze nie miał okazji wystąpić.

Zespół „Śląsk” to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. Założony przez prof. Stanisława Hadynę, od 57 lat prezentuje polską kulturę narodową i ludową nie tylko w kraju, ale także na świecie. Szczególnie cenne są dokonania Zespołu w dziedzinie promocji kultury polskiej na niwie zagranicznej. „Śląsk” jest bowiem jednym z najważniejszych ambasadorów polskiej kultury. Koncertował w blisko 50 krajach na pięciu kontynentach, zdobywając wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Dał około 7 tys. koncertów dla ponad 50 mln widzów. Co warte podkreślenia, zespół promuje kulturę polską nie tylko w środowiskach polonijnych – choć tam jest szczególnie żywo przyjmowany, ale także w środowiskach, dla których kultura polska jest zupełnie obca.


Bilety do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
tel. +48 34 310-64-01, e-mail: recepcja@zespolslask.pl
Cena biletu 10 zł, bilet szkolny 5 zł

© Źródło: http://www.laurazja.pl/perma/page.Patagonia_i_Ziemia_Ognista__Wyprawa_na...