Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Trasa nr 26

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined property: view::$row_index w calendar_plugin_style->render() (linia 291 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_style.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Trasa Rowerowa NR 26 o długości 10,5 km

Panorama Lublińca

Trasa swój bieg przez tereny Lublińca rozpoczyna na Lipskiej Górce na Steblowie pod Krzyżem Milenijnym. Rozpościera się stąd widok na Lubliniec i jego okolice. Początkowo trasa prowadzi istniejącą drogą w dół w kierunku centrum miasta. Następnie wiedzie ul. Wawrzyńca Hajdy, Wyszyńskiego i ścieżką pieszo-rowerową na ul. Świętej Anny aż do zabytkowego drewnianego kościółka Świętej Anny.

Po drugiej stronie ronda znajduje się skwer poświęcony wywodzącej się z Lublińca rodzinie Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Następnie trasa wiedzie ścieżką wzdłuż alei Solidarności mijając Klasztor Ojców Oblatów, ul.Grunwaldzką obok hotelu mieszczącego się w średniowiecznym Zamku Lublinieckim, ul. Żwirki i Wigury, a następnie ul. Sobieskiego w okolicach Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza i kompleksu sportowego Orlik.

Warto wspomnieć, że naprzeciw szkoły mieści się kirkut, na którym spoczęli dziadkowie i rodzeństwo Świętej Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein, Współpatronki Europy i Patronki Lublińca. Trasa skręca nieco wcześniej w ul. Majdanek, przecina ul. P. Stalmacha, wiedzie fragmentem ul. Droniowickiej, a następnie ul. Biała Kolonia aż do terenów leśnych i miejscowości Piłka.

Trasa łączy Lubliniec-Steblów z miejscowością Piłka. W większości biegnie po terenach lasów otaczających miasto. Ponadto wzdłuż trasy zlokalizowanych jest wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych takich jak Lipska Góra z Krzyżem Milenijnym, zabytkowy kościół pw. św. Anny, kościół pw. Św. Stanisława Kostki, Hotel Zamek Lubliniecki.

Galeria zdjeć z trasy nr 26:

Tablica pamiątkowa na Krzyżu MilenijnymKrzyż MilenijnyKrzyż MilenijnyPanorama LublińcaKościółek pw. św. AnnyZamek LublinieckiZamek LublinieckiSzkoła im. Adama MickiewiczaKirkutKirkutPark przy Klasztorze OblatówPomnik św. Eugeniusza de MazenodaZdjęcie z trasy nr 26
Rzeźba Edyty SteinRzeźba Edyty Stein

 

link do mapy