Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Hufiec ZHP Lubliniec

Wystawa "Sfrunął na Śląsk orzeł biały"

wrz.
02

Wystawa  "Sfrunął na Śląsk orzeł biały"W nawiązaniu do obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Edyty Stein w Lublińcu oraz Hufiec ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy - "Sfrunął na Śląsk orzeł biały" poświęconej Powstaniom Śląskim, którą udostępniło Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wystawę można oglądać od 6 do 10 września 2018 r. w budynku Muzeum Edyty Stein (ul. E. Stein 2). Zapraszamy!

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Patriotyczny Lubliniec dla Niepodległej

sie.
30

Patriotyczny Lubliniec dla NiepodległejZapraszamy do udziału w wydarzeniu „Patriotyczny Lubliniec dla Niepodległej”, które odbędzie się w czwartek 6 września 2018 r. w godz. 10-14 na Bulwarze Grotowskiego.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Festiwal Gier Planszowych "HarcPlansza"

lt.
26

Festiwal Gier Planszowych "HarcPlansza"Szkolny Klub Gier Planszowych „Planszopernik” wraz z Hufiec ZHP Lubliniec zapraszają na Festiwal Gier Planszowych "HarcPlansza", który odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu w godz 10-13. Będzie można zagrać w przeróżne gry planszowe, ale także stanąć w turniejowe szranki w cztery gry: "TimeLine: "Polska", "No co ty?", "Kingdomino" oraz "Hex". Zapraszamy!!!

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Patriotyczny Lubliniec - oddaj hołd Powstańcom Warszawskim

lp.
20

Patriotyczny Lubliniec - oddaj hołd Powstańcom Warszawskim1 sierpnia 2017 r. na Bulwarze Grotowskiego odbędzie się wydarzenie pt. „Patriotyczny Lubliniec oddaj hołd Powstańcom Warszawskim” zorganizowane przez Fundacja "Wspieram cicho i skutecznie", PatriotycznyLubliniec oraz Hufiec ZHP Lubliniec. Częścią wydarzenia będzie pokaz filmów patriotycznych w Muzeum Edyty Stein. Szczegółowy program poniżej.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Jubileusz 50 lat Kokotka

lp.
20

Jubileusz 50 lat Kokotka

Hufiec ZHP Lubliniec zaprasza na obchody 50 lat istnienia Harcerskiego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego KOKOTEK, które odbędą się w sobotę 29 lipca 2017 r. od godz. 15:00 na terenie Ośrodka w Kokotku. W programie rozpoczęcie uroczystym apelem, zwiedzanie obozów, koncert muzyki żeglarskiej z zespołem Segars i ognisko.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

I Harcerska Noc Muzeów w Lublińcu

maj
29

I Harcerska Noc Muzeów w Lublińcu19 maja 2017 r. Komisja Historyczna Hufca Lubliniec, przy wsparciu Komendy Hufca i Kręgu Instruktorskiego zorganizowała I Harcerską Noc Muzeów. Impreza odbyła się w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu i trwała od 20 aż do 2 w nocy:). Uczestniczyło w niej prawie 50 harcerzy i instruktorów Hufca Lubliniec. Wzięli oni udział w 7 specjalnie przygotowanych dla nich panelach.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

I Harcerska Noc Muzeów w Lublińcu

maj
14

I Harcerska Noc Muzeów w LublińcuW najbliższy piątek, 19 maja 2017 r. o godz. 19:00 rusza I Harcerska Noc Muzeów w Lublińcu organizowana przez Hufiec ZHP Lubliniec. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu. Szczegóły na stronie http://lubliniec.zhp.pl/.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Dzień Myśli Braterskiej na rynku w Lublińcu

lt.
16

Dzień Myśli Braterskiej na rynku w LublińcuKomenda Hufca ZHP Lubliniec wraz z Komendantką dh. Iwoną Legencką serdecznie zaprasza wszystkich zuchów, harcerzy, instruktorów byłych i obecnych na uroczystą harcerską iskierkę, która odbędzie się 22 lutego o godzinie 17:00 na lublinieckim rynku. Spotkajmy się wszyscy razem, aby życzyć sobie jak najlepiej.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Prezentacja Harcerskiej Odznaki Turystycznej

wrz.
27

Prezentacja Harcerskiej Odznaki TurystycznejJuż od października 2016 r. każdy będzie mógł zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną - śladami harcerzy Hufca ZHP Lubliniec 1923-1939. Na prezentację "HOT" zapraszamy w poniedziałek, 3 października o godzinie 17:00 do siedziby Hufca ZHP Lubliniec przy ulicy Sokoła 13.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Rocznica wybuchu II wojny światowej

wrz.
01

Rocznica wybuchu II wojny światowej77 lat temu, 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa. Wśród jej ofiar znalazło się wielu przedwojennych harcerzy. Już rankiem pierwszego dnia września około godziny 6, w Lublińcu, podczas przenoszenia meldunku w okolicy dworca kolejowego został zastrzelony Jan Psiuk - harcerz. z IV MDH im. księdza Damrota. W okolicach Górki Kochcickiej ranny został Józef Kowol, harcerz I MDH im. Tadeusza Kościuszki, żołnierz 74 GPP w Lublińcu. Zmarł kilka godzin później.

Posted By CIT Lubliniec czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Hufiec ZHP Lubliniec