Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Trasa nr 17

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined property: view::$row_index w calendar_plugin_style->render() (linia 291 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_style.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Trasa rowerowa NR 17 o długości 14,7 km

Most na Małej Panwi

Trasa swój bieg przez tereny Lublińca rozpoczyna na południowej granicy gminy w okolicach miejscowości Żyłka. Wiedzie istniejącą drogą leśną w kierunku DK 11 i Kokotka, a następnie wytyczoną w terenach leśnych wzdłuż DK 11 ścieżką pieszo-rowerową aż do ul. Myśliwskiej. Tu przed siedzibą Nadleśnictwa Lubliniec mieści się ścieżka edukacyjna i miejsce postojowe. Następnie trasa wiedzie ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż ul. Stalmacha w kierunku centrum miasta, mijając Cmentarz Mauzoleum 1921-1939-1945. Trasa skręca w ul. Droniowicką, a następnie w Stawową wzdłuż nowoczesnego boiska i zalewu, wiedzie ul. Pokoju oraz Nową do skrzyżowania z ul. Cmentarną.

Tu na starym cmentarzu parafialnym spoczywa śląski poeta i działacz narodowy Jan Nikodem Jaroń. Następnie trasa wiedzie ul. Dworcową do placu Niepodległości, ścieżką pieszo rowerową do końca ul. Paderewskiego i skręca na wschód w ul. Częstochowską. Trasa wiedzie pod Wieżę Ciśnień, przy której skręca w ul. Kochcicką, mija kompleks sportowy Orlik i doprowadza do tzw. Górki Kochcickiej i drogi na Kochcice. Znajduje się tu strzelnica myśliwska, bunkier z czasów wojennych, a także rozpościera się piękny widok na Lubliniec i jego okolice. Trasa łączy południową część Lublińca z północną. W większości biegnie po terenach lasów otaczających miasto.

Ponadto wzdłuż trasy zlokalizowanych jest wiele ciekawych miejsc takich jak cmentarz wojskowy, zalew przy ul. Stawowej, wieża ciśnień przy skrzyżowaniu ul. Częstochowskiej z ul. Kochcicką oraz górką Kochcicka z bunkrem z czasów wojennych.

Galeria zdjęć z trasy nr 17:

Kochcicka Górka - początek trasy nr 17Panorama LublińcaBunkier z czasów II wojny ŚwiatowejPanorama LublińcaBoisko Orlik przy ul. KochcickiejBoisko Orlik przy ul. KochcickiejPlac zabaw przy ul. KochcickiejBoisko Orlik przy ul. KochcickiejCmentarz wojskowy w Lublińcu

Wieża ciśnień

link do mapy